انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و حقوق بشر ایران                                                                                       بازگشت به صفحه اصلی

جلسه دادگاهی ۹ نفر از فعالین مدنی و سیاسی آذربایجانی


پنج‌شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱٣٨۷ - ٨ می۲۰۰٨
روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۸۷ جلسه دادگاهی ۹ نفر از فعالین مدنی و سیاسی آذربایجانی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی در شعبه ۱۱۵ دادگاه انقلاب تهران بریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
در این جلسه غیر علنی که ۷ ساعت به طول انجامید آقای محمد علی دادخواه بعنوان وکیل مدافع عبداله عباسی جوان،بهروز صفری، لیلا حیدری، علیرضا متین پور، جلیل غنی لو، یعقوب سالکی نیا، محمد نصرتی و میر قاسم سیدین زاده وظیفه دفاع از آنها را بر عهده داشت.
آقای اسماعیل محمدی نیز بعنوان وکیل آقای صالح کامرانی در دادگاه حضور داشتند.
بر اساس همین گزارش جلسه دادگاه سعید متین پور و دکتر محمد علی حیدری، از دیگر فعالین مدنی آذربایجانی نیز قرار است، شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه، برگزار شود.
شایان ذکر است که این فعال سیاسی و مدنی آذربایجانی سال گذشته توسط نیروهای امنیتی دستگیر و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین شدند و در مدت طولانی زندان متحمل فشارها و تضییعات زیادی گردیدند به گونه ای که نهادهای حقوق بشری داخلی و خارجی بارها و در گزارشهای مختلف ضمن اعتراض به نقض صریح حقوق شهروندی این فعالین خواستار آزادی آنها بودند

(اینجانظر بدهید)